Bir Mücahidin Suriye Görüşleri

    Okunma Sayısı: 29

Suriye’de aylarca cihad eden bir mücahidin sözleri Suriye gerçeklerini bir kez daha gözler önüne serdi. - Bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Adım ebuzer. 1979 amed doğumluyum.ALLAH beni affetsin halen bekarım serbest mesleklerde çalıştım. en son amed:de yaşıyordum. - Cihad hayatınızı anlatır mısınız? Cihad hayatım yeni sayılır daha önce kürdistanda islami çalı

Sharapova looks for sweet taste of business success

Suriye’de aylarca cihad eden bir mücahidin sözleri Suriye gerçeklerini bir kez daha gözler önüne serdi.

- Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

Adım ebuzer. 1979 amed doğumluyum.ALLAH beni affetsin halen bekarım serbest mesleklerde çalıştım. en son amed:de yaşıyordum.

- Cihad hayatınızı anlatır mısınız?

Cihad hayatım yeni sayılır daha önce kürdistanda islami çalışmalarda bulundum.

Bugün suriye cihadı ne durumda?

Mübarek Şam topraklarında çatışmalar tüm şiddetiyle devam ediyor. Kimileri kendi hakimiyetlerini kurma çabasında, kimileri de kendi putlarını öne çıkarma peşinde.Tabi Bunların bedelini ise suriyenin mazlum halkı ödemektedir. Bu suriye savaşı öyle bir hale gelmiştirki herkesin yüzünü ortaya çıkarmakta ve yüzlerdeki maskeleri düşürmektedir.

Amerika ve diğer kafir ülkeler ise bizi mustazaf suriye halkına yardım ettigimiz için, terör listesine aldılar.Batının bizi terör listesine alması bizim umrumuzda tabiki değildir. Bu bizim için onurdur. Onların yaptığı zulmün karşısında duracağız. Bizi yok etseler bile bizim arkamızdan gelen nesilleri yok edemeyecekler.inşallah

-Peki zalim esed rejimi ne durumda?

Herkes bilsin ki mücahidler bu rejimin ve işbirlikçilerinin ellerini kırmışlardır ve onlara unutamıyacakları dersler vermişlerdir.ümmeti burdan müjdeliyorum ki sizin çocuklarınız, Şam topraklarında hergün zaferlerle ilerliyorlar.ve Tüm müslümanları Şam ehline yardım etmeye çağırıyorum. Çünkü Şam ehlinin başına zulüm ve vahşetler hiç bir ümmetin başına gelmemiştir.

-Türkiyede bazı kesimler mücahidlerin insanlara zulmettigini idda ediyor ne dersin?

Mücahidler adam kaçırıyor veya masum insanları öldürüyor, gibi iftiralarını kabul etmiyorum. Ben Şahsen SURİYEDE şeriat hükümleri dışında hiç bir tavır VS bir uygulamaya şahid olmadım. Eğer Mücahidler’den biri böyle bir haksızlık yaparsa onu şeriat mahkemesine söyleriz.

-Irak şam islam devleti ile diyer muhalif gurupların çatışması devam ediyormu?

Eğer “geçmişten ders çıkarma” ilkesi uygulanmış olsaydı insaf sahibi herkes, bazı açıklamaların ve analizlerin, tefrikanın, zafiyetin ve ihtilafın neden olduğu dağılmaların yıkımların farkına varırdı. baştan çözülmeyen ihtilaflar her zaman sonradan daha çok şiddetlenir. İhtilaf çözülmeden geçen her gün günahınızın artması demektir.ve mazlum suriye halkının daha çok acı çekmesi demektir. yani Bu ihtilafın kalplerde ve gönüllerde bıraktığı her izin vebali çok ama çok ağır olacaktır.

Allah’a hamdolsun uzlaşma ve husumetlerin ortadan kaldırılması için şer’i heyetler kurulması yoluyla mekanizma işlemeye başladı. Bu adım halktan gerçekten çok büyük katılım ve onay görüyor.
“Sulh hayırdır” [Nisa 128] buyurduğu gibi en evla olan yoldur. Yada muhakemeleşmek ve davalaşmakla çözülür. Abdullah Bin Mesud’un dediği gibi “ihtilaf şerdir.”

-Suriye halkı burda ne durumda?

suriye mazlum halkına kurtarılan bölgelerde mücahidler olarak elimizden gelen her türlü hizmeti götürüyoruz. Rejimin ve pyd nin kontrolü altında olan bölgelerdeki insanlara buğday ulaştırmaya çalışıyoruz.gelen yardım Kamyonlarını onlara ulaştırma gayret ediyoruz. mazlum mustazaf Müslümanlardır ve onlara yardım etmemiz Beşşar’ın Şebbihalarının ve pyd nin insafına bırakmamamız gerekir.

Kurtarılmış bölgelerdeki hizmetler genellikle elektrik tamir etme merkezleri ve tıbbi merkezler açılması, buğdayın ambarlardan satışının önlenmesi, , tüccar ve sanayicilerin korunması,ekmek fırınlarını yeniden açmak gibi ihtiyaçlarının giderilmesi, okulların yeniden açılması ve tüm bunlardan önemlisi güvenlik ve adaletin sağlanması.

-Cenevre 2 sonuçsuz kaldı ne bekliyordunuz?

Biz zaten ordan birşey çıkacak diye beklemiyorduk, Konferansa katılmış olanlar kurbanlar vermiş ve kanını akıtmış nice bedeller ödeyen bu halkıda temsil etmiyordu zaten ve kim bunlara bu halkı temsil yetkisi verdi ?bunu onlara sormak lazım.”cenevrede Amaç zalim rejimin kalıntıları ile yola devam etmekti ve Suriye’deki İslamî devrime karşı kurulmuş büyük bir tuzaktı.Allah tuzaklarını başlarına geçirmiş oldu. elhamdulillah.Allah emrinde galip olandır fakat insanların çoğu bilmezler.

Mücahitdlerin çogunluğunun tekfirci olduğu söyleniyor. bu doğrumu?

Hayır kesinlikle kabul etmiyorum çünkü öyle birşey yok. tekfircilik bana göre bir hastalıktır. ve acilen tedavi edilip yoğun bakıma alınması lazım. o bahsettigin tekfirci varsada biz onlardan beriyiz.biz tağutu tekfir etmekle emrolunduk müslümanı degil.inanın burda müslümanlar öyle hastalıklı şeylerle uğraşacak vakitleri yok bak etrafına boş işlerle uğraşan bir mücahid görebiliyormusun? misal şu karşımda kuran okuyan burda hafız oldu. bir yandan cihad diyer yandan ezber yapıyor. onunla ribata (nöbet) gitmeyi çok seviyorum.sürekli kuran okuyor.

-Burda durum nedir şuan?

Durumlar ALLAHA HAMDOLSUN iyi. esed destekçisi pyd çetelerinin çoğu muhasara altında. arasıra azıyorlar ama ALLAHIN izniyle püskürtülüyorlar gerisin geriye.halbuki zalim esed rejimi suriyede kürtleri insan yerine koymuyordu bir kimlikleri dahi yoktu. buna rağmen halen esed in verdigi artıklarla mücahidlere saldırıyorlar. elimizde bazı esirleri var onlara soruyorum çıma esed? diyor şeriat mi gelsin? halbuki islam şeriatıni bilseydi belkide bugün oda bizimle beraber esed ve işbirlikçilerine karşı savaşırdı.

daha dün mazlum iken bugün esedi desteklemekle zalimlerden olmuş farkında degil.Bende kürdüm bizlerde yaşadığımız coğrafyada nice zulümlere uğradık hem kürd olduğumuz için hemde müslüman olduğumuz için.ama zulme uğradım diye hürriyeti beşeri idolojilerde ve milliyetçilikte aramadım. siyahi köle bilal e izzet şeref ve hürriyet kazandıran islamda aradım. yinede ALLAH Hideyet versin inş.

-ebuzer bizi hayli duygulandırdın Allah sana şehadet nasip etsin.

Amin kardeşim amin bizim orda bir söz var bilirmisin?
diyorki ya şeriat ya ölüm em bejın şeriat bitsin bunca zulüm yaşasın şeriat.

-Son olarak ebuzer neden suriye cihadı?

Nedeni çok ama şu ayeti hatırlatayım kardeşime.
BİSMİLLAH Size ne oluyor ki, Allah yolunda ve “Rabbimiz, bizi halkı zalim olan bu ülkeden çıkar, bize katından bir veli (koruyucu sahib) gönder, bize katından bir yardım eden yolla” diyen erkekler, kadınlar ve çocuklardan zayıf bırakılmışlar adına savaşmıyorsunuz?Nisa /75

işte bundan dolayı Suriye cihadı.

 

Yazı okurumuz amed el culani tarafından paylaşılmıştır

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Bir Mücahidin Suriye Görüşleri Yazısına 1 Yorum Yapıldı